ERJ-P08F8451V
VIGOR # :
583330
Description
RES SMD 8.45 KOHM 1% 2/3W 1206
DataSheet
ERJ-P08F8451V PDF
Type Description
Series:ERJ-P08
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:8.45 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.667W, 2/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)