MMP200JR-43K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
584493
Description
RES SMD 5% 2W MELF
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMP200JR-43K PDF
Type Description
Series:MMP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:43 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0309
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)