
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PHT |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.06W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 215°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PHT0805E10R0FNW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 487 OHM 1% 1/8W 0805
RES SMD 73.2 OHM 1% 3/4W 2010
RES 57.6 OHM 1% 1/3W 1206
PHT 0805 10R0 F N WP
RES 412K OHM 1/8W .1% AXIAL
CONN HEADER R/A 20POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM