ERJ-S02J752X
VIGOR # :
585047
Description
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/10W 0402
DataSheet
ERJ-S02J752X PDF
Type Description
Series:ERJ-S02
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:7.5 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)