ERA-1ARB3400C
VIGOR # :
585594
Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/20W 0201
DataSheet
ERA-1ARB3400C PDF
Type Description
Series:ERA-1A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Resistance:340 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)