MMA02040C3011DA300
VIGOR # :
586052
Description
RES 3.01KOHM 0.5% 2/5W MELF 0204
DataSheet
MMA02040C3011DA300 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.01 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)