RT0603CRD073K24L
VIGOR # :
587125
Description
RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603
DataSheet
RT0603CRD073K24L PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.24 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)