WSL1206R1700FEA
VIGOR # :
587376
Description
RES 0.17 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
WSL1206R1700FEA PDF
Part Status:Active
Resistance:170 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Element
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)