73WL7R330F
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
589477
Description
RES 0.33 OHM 1% 2W 2512 WIDE
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
73WL7R330F PDF
Type Description
Series:73WLx
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:330 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.71mm)