RN73H2BTTD9652A10
VIGOR # :
589488
Description
RES 96.5K OHM 0.05% 1/4W 1206
DataSheet
RN73H2BTTD9652A10 PDF
Part Status:Active
Resistance:96.5 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)