RN73H1JTTD53R0F10
VIGOR # :
589564
Description
RES 53 OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
RN73H1JTTD53R0F10 PDF
Part Status:Active
Resistance:53 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)