WK73S2HTTE3R83F
VIGOR # :
591210
Description
RES 3.83 OHM 1% 1W 2010
DataSheet
WK73S2HTTE3R83F PDF
Part Status:Active
Resistance:3.83 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package:1020
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)