CRGV2010F7M68
Manufacturer
VIGOR # :
592437
Description
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/2W 2010
DataSheet
CRGV2010F7M68 PDF
Part Status:Active
Resistance:7.68 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)