ERJ-HP6D2611V
VIGOR # :
593263
Description
RES 2.61K OHM 0.5% 1/2W 0805
DataSheet
ERJ-HP6D2611V PDF
Part Status:Active
Resistance:2.61 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)