LTR10EZPJ681
VIGOR # :
594324
Description
RES SMD 680 OHM 1/4W 0805 WIDE
DataSheet
LTR10EZPJ681 PDF
Type Description
Series:LTR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)