ERJ-S1TF6811U
VIGOR # :
596196
Description
RES SMD 6.81K OHM 1% 1W 2512
DataSheet
ERJ-S1TF6811U PDF
Part Status:Active
Resistance:6.81 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)