HV733ATTE7684F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
597242
Description
RES 7.68M OHM 1% 1W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
HV733ATTE7684F PDF
Type Description
Series:HV73
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:7.68 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)