SM4124FTR243
VIGOR # :
598721
Description
RES 0.243 OHM 1% 2W 4124
DataSheet
SM4124FTR243 PDF
Part Status:Active
Resistance:243 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)