WSLP25123L000JEA
VIGOR # :
598726
Description
RES 0.003 OHM 5% 3W 2512
DataSheet
WSLP25123L000JEA PDF
Type Description
Series:WSLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Element
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)