ERJ-T14J1R5U
VIGOR # :
598730
Description
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/2W 1210
DataSheet
ERJ-T14J1R5U PDF
Type Description
Series:ERJ-T14
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.5 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)