RM25F15R0CT
VIGOR # :
598966
Description
RES SMD 15 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
RM25F15R0CT PDF
Part Status:Active
Resistance:15 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)