WK73S2BTTD63L4F
VIGOR # :
602014
Description
RES 63.4M OHM 1% 3/4W 1206
DataSheet
WK73S2BTTD63L4F PDF
Part Status:Active
Resistance:63.4 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package:0612
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)