Y14880R00130D0W
VIGOR # :
603529
Description
RES 0.0013 OHM 0.5% 3W 3637
DataSheet
Y14880R00130D0W PDF
Type Description
Series:CSM
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:1.3 mOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:3637
Ratings:-
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)