SM6227FT2R32
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
603867
Description
RES 2.32 OHM 1% 3W 6227
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SM6227FT2R32 PDF
Type Description
Series:SM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.32 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Package / Case:6227 J-Lead
Supplier Device Package:6227
Ratings:-
Size / Dimension:0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.265" (6.73mm)