RT0805DRD0713R3L
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
604222
Description
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RT0805DRD0713R3L PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:13.3 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)