ERJ-XGNF80R6Y
VIGOR # :
604859
Description
RES 80.6 OHM 1% 1/32W 01005
DataSheet
ERJ-XGNF80R6Y PDF
Part Status:Active
Resistance:80.6 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)