35023R9JT
Manufacturer
VIGOR # :
604979
Description
RES 3502 3R9 5%
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
35023R9JT PDF
Type Description
Series:3502, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:3.9 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)