CR1206-JW-165ELF
VIGOR # :
605609
Description
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/4W 1206
DataSheet
CR1206-JW-165ELF PDF
Part Status:Active
Resistance:1.6 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)