WK73S3ATTER174F
VIGOR # :
605634
Description
RES 174M OHM 1% 1.5W 2512
DataSheet
WK73S3ATTER174F PDF
Part Status:Active
Resistance:174 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package:1225
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)