RE0805FRE0719K6L
VIGOR # :
606762
Description
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
RE0805FRE0719K6L PDF
Part Status:Active
Resistance:19.6 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RK73G1JTTD2101F
RK73G1JTTD2101F
RES 2.1K OHM 1% 1/10W 0603
RS73F2BTTD8873F
RS73F2BTTD8873F
RES 887K OHM 1% 1/3W 1206
CRCW12061R47FKEA
CRCW12061R47FKEA
RES SMD 1.47 OHM 1% 1/4W 1206
RE0805FRE0719K6L
RE0805FRE0719K6L
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/8W 0805