ERJ-S1TJ560U
VIGOR # :
608750
Description
RES SMD 56 OHM 5% 1W 2512
DataSheet
ERJ-S1TJ560U PDF
Part Status:Active
Resistance:56 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)