RQ73C2A12K7BTD
Manufacturer
VIGOR # :
608765
Description
RES 12.7 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
DataSheet
RQ73C2A12K7BTD PDF
Part Status:Active
Resistance:12.7 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RN731JTTD4120D10
RN731JTTD4120D10
RES 412 OHM 0.5% 1/16W 0603
AA1206FR-0741K2L
AA1206FR-0741K2L
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/4W 1206
RS73G2ATTD1132B
RS73G2ATTD1132B
RES 11.3K OHM 0.1% 1/4W 0805
RQ73C2A12K7BTD
RQ73C2A12K7BTD
RES 12.7 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
1599
CUTTER SHEARS OVAL 8.07"
US1G-AQ
US1G-AQ
DIODE UFR SMA 400V 1A