ERJ-U12F6191U
VIGOR # :
608919
Description
RES 6.19K OHM 1% 3/4W 1812 SMD
DataSheet
ERJ-U12F6191U PDF
Part Status:Active
Resistance:6.19 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RN73H1ETTP4702D25
RN73H1ETTP4702D25
RES 47K OHM 0.5% 1/16W 0402
CRGS2512J2R7
CRGS2512J2R7
RES SMD 2.7 OHM 5% 1.5W 2512
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/6W 0603
ERJ-U12F6191U
ERJ-U12F6191U
RES 6.19K OHM 1% 3/4W 1812 SMD
SiT3372AC-1E2-28NB140.000000T
SiT3372AC-1E2-28NB140.000000T
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL