CRGP2512F180K
Manufacturer
VIGOR # :
609498
Description
CRGP 2512 180K 1%
DataSheet
CRGP2512F180K PDF
Type Description
Series:CRGP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:180 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)