CRG0805F82R
Manufacturer
VIGOR # :
610312
Description
RES SMD 82 OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
CRG0805F82R PDF
Type Description
Series:CRG, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:82 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)