RN73R2ETTD7873C25
VIGOR # :
610358
Description
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
DataSheet
RN73R2ETTD7873C25 PDF
Part Status:Active
Resistance:787 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)