ESR25JZPJ754
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
610415
Description
RES SMD 750K OHM 5% 2/3W 1210
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ESR25JZPJ754 PDF
Type Description
Series:ESR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:750 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.667W, 2/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)