RCL12259K76FKEG
VIGOR # :
611181
Description
RES SMD 9.76K OHM 2W 2512 WIDE
DataSheet
RCL12259K76FKEG PDF
Part Status:Active
Resistance:9.76 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package:1225
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)