RL1632R-R130-F
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
611560
Description
RES 0.13 OHM 1% 1/2W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RL1632R-R130-F PDF
Type Description
Series:RL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:130 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:0/ +100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)