TNPW2010137RBEEF
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 137 OHM 0.1% 2/5W 2010
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TNPW2010137RBEEF PDF
Type Description
Series:TNPW e3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:137 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)