SWR13JTFU3R90
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
Description
RES 3.9 OHM 5% 1/2W 1210
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SWR13JTFU3R90 PDF
Type Description
Series:SWR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.9 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)