9T12062A4533BBHFT
Description
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/8W 1206
DataSheet
9T12062A4533BBHFT PDF
Part Status:Obsolete
Resistance:453 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)