RC5025F134CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
VIGOR # :
Description
RES 130K OHM 1% 2/3W 2010
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RC5025F134CS PDF
Type Description
Series:RC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:130 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.667W, 2/3W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)