RC5025F35R7CS
Description
RES 35.7 OHM 1% 2/3W 2010
DataSheet
RC5025F35R7CS PDF
Part Status:Active
Resistance:35.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.667W, 2/3W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)