RG3216P-4021-P-T1
Description
RES SMD 4.02KOHM 0.02% 1/4W 1206
DataSheet
RG3216P-4021-P-T1 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:4.02 kOhms
Tolerance:±0.02%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)