9T12062A23R2CBHFT
Description
RES SMD 23.2 OHM 0.25% 1/8W 1206
DataSheet
9T12062A23R2CBHFT PDF
Part Status:Obsolete
Resistance:23.2 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)