TNPW2010887RDETF
Description
RES 887 OHM 0.5% 2/5W 2010
DataSheet
TNPW2010887RDETF PDF
Type Description
Series:TNPW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:887 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)