9C04021A3004JLHF3
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES SMD 3M OHM 5% 1/16W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
9C04021A3004JLHF3 PDF
Type Description
Series:9C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Resistance:3 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)