CR-0AJP4---20K
Description
RES 20K OHM 5% 1W 2010
DataSheet
CR-0AJP4---20K PDF
Part Status:Active
Resistance:20 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)