CRCW04021R30JNEDC
Description
RES 1.3 OHM 5% 1/16W 0402
DataSheet
CRCW04021R30JNEDC PDF
Type Description
Series:CRCW-C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)